8 Τραγούδια για όσους έχουν υπερφυσικές δυνάμεις

Αν έχετε τις προδιαγραφές, στείλτε μας το βιογραφικό σας.
logo radio
Ogdoo web radio
Live
 
08/02/2020

ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ

Δέσποινα Ψυλλάκη
ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ
Αν θεωρείτε ότι έχετε υπερφυσικές δυνάμεις, τότε το άρθρο αυτό σας ενδιαφέρει… Πρόκειται για τραγούδια που αφορούν σε υπερφυσικές δυνάμεις ανθρώπων που ζουν ανάμεσά μας.

Τα ακούσαμε, τα τραγουδήσαμε και σας τα παρουσιάζουμε και αν θεωρείτε ότι έχετε τις προδιαγραφές, στείλτε μας το βιογραφικό σας.

Η λίστα περιλαμβάνει τα ακόλουθα τραγούδια:

Sia – Unstoppable: Ένα καταπληκτικό τραγούδι της Sia, που κυκλοφόρησε το 2016 με το άλμπουμ «This Is Acting». Με στίχους «φοράω την πανοπλία μου και είμαι αήττητη, παντοδύναμη, έχω τόση αυτοπεποίθηση που δεν με σταματάει τίποτα»:

Bonnie Tyler – Holding Out For A Hero: Το πασίγνωστο τραγούδι της Bonnie Tyler, που κυκλοφόρησε το 1984 ως soundtrack της ταινίας «Footloose» και το 1986 συμπεριελήφθη στο άλμπουμ «Secret Dreams and Forbidden Fire». Με στίχους «Που είναι ο Ηρακλής, οι άλλοι ήρωες, οι ιππότες; Χρειάζομαι έναν ήρωα που να είναι δυνατός, γρήγορος και ετοιμοπόλεμος»:

Reamonn – Supergirl: Το διάσημο τραγούδι που κυκλοφόρησε με το ντεμπούτο άλμπουμ των Reamonn «Tuesday» το 2000, το οποίο πιστοποιήθηκε χρυσό. Με στίχους «Το κορίτσι μου κυβερνά όλο τον κόσμο, πιστεύει ότι τίποτα δεν μπορεί να πάει στραβά αν υπάρχει αγάπη και αντί να κλαίει, απλά …πετάει»:

Major Lazer ft. Ellie Goulding & Tarrus Riley – Powerful: Το τραγούδι κυκλοφόρησε το 2015 με το άλμπουμ «Peace Is The Mission» των Major Lazer με φωνητικά από την Ellie Goulding και τον Tarrus Riley. Με στίχους «Η ενέργεια που μου δίνεις με την αγάπη σου, όταν με αγκαλιάζεις, με κάνει να νιώθω πανίσχυρη»:

Demi Lovato – Confident: Το τραγούδι κυκλοφόρησε το 2015 με το ομώνυμο άλμπουμ της Demi Lovato, που πιστοποιήθηκε πλατινένιο. Με στίχους «Εγώ είμαι το αφεντικό και αποφασίζω εγώ για τις επιλογές μου. Λες ότι είμαι πολύπλοκη, ότι έχω χάσει το μυαλό μου, αλλά με είχες υποτιμήσει, έχεις πρόβλημα με την αυτοπεποίθησή μου;»:

Skillet – Hero: Το τραγούδι κυκλοφόρησε το 2009 με το άλμπουμ «Awake» του rock group Skillet και πιστοποιήθηκε 2 φορές πλατινένιο. Με στίχους «Χρειάζομαι έναν ήρωα να σώσει τη ζωή μου»:

Alicia Keys – Superwoman: Το τραγούδι κυκλοφόρησε το 2007 με το άλμπουμ «As I Am» της Alicia Keys και έχει βραβευτεί με Grammy. Με στίχους «Όταν είμαι χάλια φοράω το γιλέκο με το “S” και ψάχνω να βρω δύναμη μέσα μου, γιατί είμαι μία Superwoman»:

Christina Aguilera – Fighter: Το τραγούδι κυκλοφόρησε το 2002 με το άλμπουμ «Stripped» της Christina Aguilera και πιστοποιήθηκε χρυσό. Με στίχους «Με όλα αυτά που με έκανες να περάσω θα νομίζεις ότι σε μισώ, αλλά τελικά σ’ ευχαριστώ γιατί έμαθα να είμαι δυνατή και πολεμίστρια»:

ΤΟ OGDOO.GR ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ

Το τραγούδι αλλιώς, στο email σας!

Ενημερωθείτε πρώτοι για τα τελευταία νέα στο χώρο της καλής μουσικής!